I ty porazíš bulimii

MUDr.Aneta Málková

Přidat nadpis
léčba poruchy příjmu potravy

7+1 PROČ porazit poruchy příjmu potravy!

Léčba poruchy příjmu potravy je náročná, ale stojí za to!

Co vše vám přinese život bez PPP? Je toho opravdu hodně!

Zdraví

Možná už jste skoro zapomněli, jaké to je, když vás nebolí žaludek, břicho, hlava, svaly, necítíte se unavení.. s každým dnem uzdravování vaše tělo bude regenerovat a vy se budete cítit lépe a lépe!

Vztahy

Při poruše příjmu potravy se čím dál více uzavíráte do sebe, nevěnujete příliš péče do vazeb s okolím, vyhledáváte stále častěji samotu. Paradoxně jsou tak často nejintenzivnější ty vztahy, které důsledně udržuje druhá strana, ať už je vám s nimi dobře nebo ne. Léčbou vezmete okruh svých blízkých do vlastních rukou a obklopíte se lidmi, kteří vám budou dělat svět hezčí.

Jídlo ve společnosti

Některým lidem se vyhýbáte, protože příliš zkoumají, jak jíte? Kamarádka chce jít vždycky na dortík, tak s ní raději nejdete nikam? Neumíte zvládat tátovy poznámky na velikost vaší porce nebo babiččino „jen si dej!“? S tou správnou léčbou se tyhle poznámky naučíte s přehledem zvládat a přestanou vám otravovat život.

Strach z hodnocení vaší postavy okolím

Vyhýbáte se raději některým kamarádům a známým, protože vás dlouho neviděli, a vy jste mezitím dost zhubli nebo přibrali? Děsíte se návštěvy příbuzných, kteří neváhají komentovat něčí zadek? Až budete stát pevně na nohách života bez PPP, tímhle už vás nerozhodí.

Radost z jídla

Jídlo opravdu není váš nepřítel, to pochopíte při léčbě velmi brzy. A přes fázi kontrolovaného vztahu z rozumu se z něj může časem konečně stát i láska a radost na celý život!

Sebevědomí

Nemocní PPP si nevěří, podceňují se, často se považují za břídily takřka ve všem a i v běžných situacích by se nejradši propadli po zem. Léčba nastartuje změnu ve vnímání sebe sama a ta se brzy projeví ve všech oblastech, nejen při pohledu do zrcadla. Sebejistěji se budete cítit ve škole, v práci, na úřadě nebo při běhu v parku.

Život v upřímnosti

Život bez poruchy příjmu potravy znamená konec výmluvám, polopravdám a vyloženým lžím se záměrem tenhle problém utajit před okolím. Není třeba se nadále schovávat s jídlem a po něm, maskovat nadměrné cvičení, vymýšlet si důvody proč je vám zase blbě .. a to je opravdu ooobrovská úleva!

Léčba poruchy příjmu potravy

+ jeden přízemní důvod navíc – PENÍZE!

Ušetřené finance za jídlo, kterým se nepřejíte, můžete využít na cokoliv jiného, čím si uděláte radost. Knížku, nové boty nebo víkendový wellness, co potěší zrovna vás?

Léčba poruchy příjmu potravy je cesta plná nástrah.

Vůbec ale nepochybujte o tom, že ji můžete zvládnout. Ze srdce věřím, že můžete!